Sen o krásných
šatech se se mnou
promění ve
skutečnost.

Mé jméno je Zuzana Lešák Černá a plním ženám sny o krásných šatech. Stejně tak ale plním i sobě svůj dětský sen. Jsem módní návrhářka a k osobité módě mám vztah od mala. Vyrůstala jsem v krejčovské dílně své maminky a to, že se jednou stanu návrhářkou, nosím v hlavě od osmi let.

Vystudovala jsem obor Oděvnictví/návrhářství na Integrované střední škole živnostenské a následně mě kroky vedly do Liberce. Na tamní Technickou univerzitu, obor Textilní marketing.

V roce 2010 jsem udělala zásadní krok směrem ke krásnému oblečení a otevřela svůj první salon v Plzni. Má počáteční tvorba se soustředila především na společenské šaty. Pak jsem propadla kouzlu výjimečnosti a mou velkou zálibou se staly šaty svatební. Miluji tvořit svatební šaty a být součástí významného dne v životě druhých lidí.

Dnes jsem nejvyhledávanější módní návrhářkou, ať už jde o výběr svatebních šatů, večerní šaty nebo volnočasovou módu. A právě ta se stala zajímavým odvětvím a součástí mého portfolia.

Těší mě, že se dnešní doba nese v duchu návratu k handmade tvorbě. Lidé chtějí vědět, kdo a z čeho jim danou věc vytvořil. Tím dostává oblečení na zakázku a tvorba od návrhářů zelenou. Baví mě pracovat s ženskými liniemi, klást důraz na detail a kvalitní materiály. Základem celé mé práce je osobitý styl, ctím výjimečnost a variabilitu. Dlouhodobě pracuji s myšlenkou vytvořit osobitý styl a nadčasový šatník pro současné ženy.

V roce 2016 mě osud svedl dohromady s Andreou Verešovou a vznikla značka Blackeve. Pro tento projekt jsem navrhovala dva roky. Kromě toho jsem měla tu čest pracovat s dalšími známými osobnostmi, dostat se na zajímavé akce, poznat nové lidi a stát se součástí českého společenského dění.

Právě se nacházím ve fázi, kdy se nejvíce věnuji své tvorbě a spolupráci se svými klientkami. Domluvte si se mnou nezávaznou konzultaci v mém ateliéru nebo u vás doma. Ať už toužíte po tom, mít kouzelné svatební šaty, šaty na ples, kterými zaujmete nebo zkrátka oblečení, ve kterém se budete cítit výjimečná.

… s láskou k výjimečnosti